Wyznaczenie osób do kontaktu i godzin konsultacji społecznych

By

Cykliczne i ustawiczne udzielanie przez ekspertów informacji i porad dla właścicieli prywatnych domów, jak i organom publicznym skutkują wzrostem świadomości ryzyka i podjęciem działań. Wyznaczenie osób do kontaktu, którzy świadczą porady podczas godzin przeznaczonym na konsultacje społeczne dają lepsze rezultaty niż internetowe serwisy informacyjne lub kampanie reklamowe. Akceptację działania można dodatkowo wspierać poprzez jego wdrażanie…

Rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych/informacyjnych

By

Łatwo zrozumiałe i łatwo dostępne informacje są ważne dla podniesienia świadomości ryzyka powodziowego oraz wspierania wdrażania prywatnych działań na rzecz zmniejszenia ryzyka. Mogą one być udostępniane w formie tradycyjnej, jako drukowane materiały edukacyjne, np. w postaci podręczników, wytycznych, broszur, ulotek lub na platformach internetowych. Publikacje winny być dopasowane do określonej grupy docelowej, np. do obywateli,…

Wizualizacja i wyjaśnianie specyficznych sytuacji ryzyka na danym obszarze

By

Wizualizacja na danym obszarze konkretnych zagrożeń i występującego ryzyka (np. na mapach, na plakatach umieszczonych w danych miejscach itp.) jest skutecznym sposobem zwiększania świadomośći osób zainteresowanych i instytucji, których dane dotyczą, Mapy pokazują specyfikę zagrożenia i ryzyka w danym miejscu, mogą np. zostać udostępnione społeczności w portalu internetowym. Niezbędne są łatwo dostępne wskazówki dla użytkownika,…